Jak zbudowane są palniki plazmowe?

Palniki plazmowe cieszą się ogromną popularnością w branży produkcji metalowej, ponieważ dają użytkownikom możliwość wykonywania niezwykle dokładnych operacji wymagających cięcia plazmy. Takie efekty, o jakich mówimy są możliwe tylko w przypadku stosowania wysokiej jakości części, które są gwarantem osiągnięcia precyzyjnych kątów, linii i prostopadłości. Każde odstępstwo od tej zasady, czy używanie nadmiernie zdegenerowanych części, wpłynie negatywnie na efekt końcowy ciętej przez palnik plazmowy blachy. Jest to powód, dla którego postanowiliśmy przybliżyć Państwu budowę palnika plazmowego oraz wskazać newralgiczne elementy owej budowy, które ulegając zużyciu należy koniecznie wymienić na nowe, aby uniknąć zniszczenia palnika w trakcie wypalania plazmowego. 

Z jakich elementów zbudowane są palniki plazmowe?

Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów palników plazmowych, dlatego poszczególne modele mogą się nieznacznie różnić od siebie budową. Jednakże stałymi i tym samym głównymi elementami konstrukcyjnymi palników gazowych są dwa wymagającego wymienienia. Pierwszym z nich jest głowica palnika, która budową może się różnić w zależności od zastosowanego przez nas rodzaju palnika plazmowego. Drugim równie ważnym elementem jest: przewód palnika. Przewód palnika składa się z kolei z przewodów gazowych, przewodów prowadzących prąd elektryczny o różnym napięciu, biorących stad swoją nazwę - napięciowe, ponadto wyróżniamy obwody elektryczne w formie łuku i ważne z punktu widzenia części eksploatacyjnych czujniki. Podkreślić należy, że wspomniane przez nas części eksploatacyjne, takie jak osłona, nasadka, dysza, elektroda czy pierścień zawirowujący, to niektóre z przykładów części, które najszybciej ulegają zużyciu, ponieważ są one najintensywniej eksploatowane w trakcie cięcia plazmowego podczas pracy w bardzo wysokich temperaturach. Owe części nakręcane są bezpośrednio na palnik plazmowy, z którego wydobywa się konieczny do cięcia gaz plazmowy (osłonowy).

Gdzie można szukać części eksploatacyjnych do palnika plazmowego?

W trakcie użytkowania palnika plazmowego z czasem dochodzi do nieuniknionego zużycia części eksploatacyjnych, dlatego na rynku powstały firmy takie jak nasza Spółka Cywilna Metallwerk, które zajmują się zaopatrzeniem branży przemysłowej, a branży produkcji metalowej w szczególności, w niezbędne do sprawnego funkcjonowania maszynerii w firmie części oryginalne oraz zamienniki. Dokładamy wszelkich starań, aby w ramach szerokiej oferty, jaką mamy Państwu do zaproponowania, znaleźli Państwo wszystkie niezbędne części eksploatacyjne do palników plazmowych zarówno ręcznych, jak i zmechanizowanych. Stawiamy wyłącznie na części oryginalne oraz zamienniki najlepszych producentów na świecie niezależnie od konstrukcji palników plazmowych, jakie Państwo posiadają. Znajdą Państwo u nas zamienniki i części do palników plazmowych takich firm jak: Binzel, Cebora, Esab, czy chociażby Kjellberg i Thermal-Dynamics oraz wielu innych, których propozycje znajdą Państwo w naszej ofercie na stronie.

Wróć